KONST / Litografier / Litografi 7931581
nr 793 1581
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Litografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Oxelvik, signerad, motivets mått: 27x38
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 november 2012
kl 18:43:17
350 kr
450 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren